Tüed Ankara Şubesi Açıldı

Tüed Ankara Şubesi Açıldı , Tüed emekliler derneği 1970 yılında kurulmuş Türkiyenin en önemli dernekleri arasında yer alan büyük bir dernektir. Bu dernekte emeklilerin yaşadığı sıkıntılar ve güçlüklerde yardımcı olmak amacıyla kurulmuştur.

TÜRKİYE İŞÇİ EMEKLİLERİ DERNEĞİ – ANKARA ŞUBESİ

Ankara Şubemiz, Türkiye İşçi Emekliler Derneği’nin ilk şubesidir. 1970 yılında kurulan şubemizin Başkanı Hüseyin ORHAN’ dır. Şubemizin 2007 yılı Haziran ayı itibariyle kayıtlı üye sayısı 25 bindir. Ankara Şubemiz 10 yıldır aynı görevi yürütmekte olan ve aynı zamanda 5 yıldır Türkiye İşçi Emeklileri Derneği Genel Sekreterliğini görevini yürüten Recep ORHAN tarafından yönetilmektedir. Recep ORHAN Petrol Ofisi Genel Müdürlüğünden 1993 yılında emekli olmuştur.

Emekli, dul ve yetimlerimize, üye olsun veya olmasın her zaman en büyük desteği sağlayan derneğimizin en eski ve şekçin birimlerinden olan Ankara Şube Başkanlığımız; emekli, dul ve yetimlerimizin örgütlü toplum olma bilincine ulaşması amacıyla ekonomik, sosyal ve eğitsel çalışmaları ilk olarak başlatan ve yıllarca aralıksız sürdüren şubemizdir.

Tüed Ankara Şubesi Başkanlığımız 1970 yılında başlayan hizmet serüvenine birçok “ İLK ” katmıştır. Bunlardan birisi de mağdur durumda bulunan üyelerin yüksek öğrenim çağında olan çocuklarına “ Eğitim Bursu ” sağlamak olmuştur. Bu amaçla yola çıkan ve ilk Burs Yönetmeliği hazırlayarak uygulamaya koyan Şube Yönetimimiz 1998 yılında 17 öğrenciyle başlayan bu hizmetini 2002 – 2003 öğretim yılında 51 öğrenciye yükseltmiştir. 2003 – 2004 öğretim yılında ve aynı zamanda Cumhuriyetimizin 81. yaşında 81 öğrenciye burs vererek hizmetlerine devam etmiştir. 2005 – 2006 öğretim yılında 95 öğrenciye 2006 – 2007 öğretim yılında ise 62 öğrenciye burs vermeye devam etmektedir.

Şubemizin hizmetleri bunlarla sınırlı kalmamıştır. Ankara Şube Başkanlığımız her yıl geleneksel hale getirdiği Gıda Yardımı projesi’ni de yürütmektedir. Proje kapsamında 200 mağdur üyemizin ailesine bir aylık mutfak ihtiyaçlarını karşılayacak ölçüde Temel Gıda Yardımı yapılmaktadır. Kalite, miktar açısından yeterlilik ve hijyen konuları titizlikle değerlendirilerek hazırlanan erzak kolileri üyelerimize her yıl Ramazan ayında ulaştırılmaktadır.

Şubemiz ayrıca Lise ve Yüksek Öğrenim düzeyindeki yaklaşık 75 öğrenciye her yıl düzenli olarak Giyim Yardımı yapılmaktadır. Eğitim ve öğretim yıllarının başında yapılan bu yardımlarla üyelerimizin çocuklarının bu mağduriyetleri giderilmiş olmaktadır.

Eğitim yardımlarının bir diğeri de yüksek öğrenime hazırlanan üye çocuklarına sunulmaktadır. Bu durumda olan ve üniversite hazırlık kurslarına katılacak maddi imkanları bulunmayan okul 1.’si ve 2.’sine masrafları deneğimiz tarafından karşılanmak üzere dershaneye gönderilmektedir.

Yıllardır “ Talatpaşa Bulvarı Gürün Apt. No: 159 / 1 Cebeci / ANKARA ” adresinde üyelerine hizmet vermekte iken Ankara merkez şubesini ANKARA’ nın en işlek semtlerinde biri olan Atatürk Bulvarı Beyazsaray Apt. No: 44 / 8 SIHHIYE adresine taşımıştır. Ulaşım açısında tüm emeklilerimizin bize tek vasıtayla ulaşması sağlanmıştır. Cebeci adresinde bulunan dairemiz ek hizmet ünitesi ( Arşiv ) olarak şube başkanlığımıza kazandırılmıştır. Bütün bu hizmetlerin yanı sıra Şube Başkanlığımız emekli, dul ve yetimlerin hak ve çıkarlarının korunması ve yükseltilmesi için yoğun bir demokrasi mücadelesi sürdürmektedir. Ankara ’ da düzenlenen ve işçi emeklileriyle, dul ve yetimlerimizi ilgilendiren her türlü etkinliğe katılan, mitinglerde ve toplantılarda yerini alan şubemiz, üyelerimizin çıkarlarının korunması yolunda hukuki süreçleri de işletiliyor.

http://tuedankara.org.tr/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir